Pozor na zloděje

Svůj domov každý chrání jako oko v hlavě. Pokud by zloději porušili pocit bezpečí a nedotknutelnosti vašeho domova, jistě byste to brali jako velmi nepříjemnou zkušenost. Zvláště, když lapkové neváhají majitele bytů a domů okrást i za jejich přítomnosti. Jak tedy nejlépe chránit sebe a své blízké, ale také váš majetek, a jak návštěvě zlodějů předejít?
zamčený zámek
PREVENCE PROTI VLOUPÁNÍ
·         Zamykejte se
Jedním ze základních prvků, jak zabránit vniku zlodějů do vašeho království, je prevence. Vždy při odchodu z vašeho domova byste měli hlavní dveře zamykat na dva západy. Tím velmi snížíte vstup nevítané návštěvě. Zamykat byste se ale měli také na noc, neboť se zloději neštítí vykrádat byty a domy i v případě, že jejich majitelé v klidu doma spí. Pokud byste se šramocením zlodějů probudili, mohlo by se stát nepředvídatelné neštěstí újmy na vašem zdraví.
maskovaný zloděj
·         Využívejte bezpečnostních prvků
Investice do ochrany majetku a soukromí je k nezaplacení. Na trhu je k dostání celá řada možností, které poskytují základní úroveň zabezpečení dveří, oken, příjezdové brány a dalších přístupových bodů. Mezi ně patří například bezpečnostní dveře, tvrzená skla, elektronické zámky dveří či alarmy.

·         Neupozorňujte na majetkové a rodinné poměry
Už jen třeba jmenovka na zvonku o vašem domově mnohé vypovídá. Nepsaným pravidlem je proto uvádění pouze příjmení, bez titulu a koncovek -ová. Také se nedoporučuje zbytečně se chlubit majetkovými poměry. To bývá velkým lákadlem právě pro zloděje.
zloděj u okna
·         Nechlubte se na sociálních sítích
Právě na sociálních sítích řádí zloději. Hledají zde informace o tom, kde právě trávíte čas. Jestliže se chcete pochlubit, že pojedete na zahraniční dovolenou, usnadníte zlodějům hledání tipů ke vloupání, a k vám domů pak přijdou najisto.

·         Co když vaše ochrana nepomohla?
Pokud jste svůj domov zabezpečili, jak se dalo, a přesto vaše vstupní dveře vykazují známky poškození, zavolejte okamžitě policii.