Asi není lepší pocit, než se v létě ponořit do chladivé, svěží vody bazénu. A je jedno, jestli se jedná o veřejné koupaliště, či bazén u nás doma. Je tedy jen pochopitelné, že teplé počasí láká k vodě mnoho lidí.
Ovšem zdaleka ne každému se chce mačkat s ostatními na přeplněných koupalištích, ať už přírodních či umělých. Ačkoliv totiž mnohdy nabízí různé atrakce, jako jsou třeba skluzavky, stále požadují za vstup peníze.
Není tedy divu, že na mnoha zahradách jak u rodinných domů, tak u chat a chalup najdeme postavené bazény. Díky nim se mohou lidé bezplatně koupat, kdykoliv se jim zachce, a navíc ještě v soukromí. A to je rozhodně super.
Problém však je, že udržet vodu v optimálním stavu po celou sezónu není zrovna jednoduché. V podstatě se jedná o neustálý boj jak s řasami a sinicemi, tak i s napadanými nečistotami. Naštěstí máme hned několik pomocníků, kteří nám náš úkol usnadní.
Těmi nejpoužívanějšími jsou pak klasické filtrační zařízení a síťka s menšími oky. Avšak ačkoliv odvedou skutečně dobrou práci, samy na to nestačí, zvláště v parných dnech, které jsou pro množení řas a sinic ideální.
Zde nám může pomoci chemie do bazénu. Jedná se například o chlor, který zabraňuje právě růstu těchto mikroorganismů. Dále sem můžeme zařadit i látky na úpravu pH nebo vločkovače, které způsobují, že se malé nečistoty shluknou do větších kusů, které je pak možné vybrat síťkou.
Ovšem mnoho lidí má k těmto prostředkům výhrady. Používání chemie se jim příliš nelíbí, ať už k jakémukoliv účelu. Tomu napomáhá i fakt, že na všech lahvích najdeme jasně velké označení, že se jedná o nebezpečný produkt.
Tento strach však není na místě. Pokud použijeme doporučené dávkování, pak by nám v žádném případě neměly tyto látky nijak ublížit. Naopak, díky tomu, že udržují vodu čistou, se můžeme koupat bez obav. A to za to stojí, ne?