Pokud máte děti, pak asi přemýšlíte jak to udělat, aby jednou měly něco do začátků. Spousta rodičů se snaží v práci ohánět, aby byli schopni dát bokem aspoň pár korun do budoucna, chtějí dětem ulehčit vstup do života dospělých. Ne vždycky rodiče volí tu nejlepší formu šetření dětem. Jak na to?
Stavební spoření
Nejoblíbenějším spořícím produktem je dlouhodobě stavební spoření. Založit smlouvu můžeme již od narození dítěte a u spoření je také státní podpora. Podmínky pro získání podpory jsou jasné – šestileté trvání smlouvy, a to minimálně. Stavební spoření se většinou zakládá na delší časový úsek a vklady bývají zhodnocovány spořitelnami asi jedním procentem navíc.
Spořicí účet
Spořicí účty sjednané přímo pro děti jsou také určeny pro rodiče již nejmenších dětí. Je to metoda vhodná spíše na kratší období. Úroky jen stěží pokrývají inflaci a peníze rychle ztrácí na hodnotě. Takže je vhodný spíše pro uložení peněz jednorázově než pro dlouhodobé šetření.
Termínované vklady
Spoření pro děti za pomocí termínovaných vkladů má také své výhody i nevýhody. Úrokové sazby nejsou extrémně vysoké a peníze jsou vázané na poměrně dlouhé časové období – nedají se zhodnotit dříve.
Podílové fondy
Podílové fondy jsou čím dál častěji využívané na spoření a zhodnocování peněz pro děti. Smlouvy se jmény malých dětí se objevují čím dál častěji. Lepší však je uzavřít smlouvu na sebe – kdyby se náhodou něco nepovedlo a potřebovali byste peníze dříve, nebudete potřebovat svolení opatrovnického soudu. Jedná se o jednu z nejlepších možností šetření pro děti. Nabídka je velmi pestrá a využít můžete jak krátkodobé, střednědobé i dlouhodobé cíle. Pozor si dejte na pohádky o extrémních výnosech, zase tak výnosné to není ale i tak se jedná o jednu z nejlepších forem šetření peněz. Víc jak 8% ročně většinou nezhodnotíte.
Zář
26